Msza święta dożynkowa we Wschowie

14.09.2020

Klasyczne obchody Święta Plonów musiały w tym roku przybrać zmienioną formę w związku z trwającą epidemią. Jednak w niedzielę, 13 września 2020 r. odbył się jeden z tradycyjnych elementów tego wydarzenia – ksiądz dziekan odprawił Mszę Świętą w kościele farnym w intencji dziękczynnej za tegoroczne plony. W Eucharystii uczestniczyła I Zastępca Burmistrza Marta Panicz-Szajnkenig, Przewodnicząca Rady Miejskiej we Wschowie Hanna Knaflewska-Walkowiak oraz sołtysi, których delegacjia złożyła dary w postaci kwiatów, chleba i tegorocznych płodów rolnych.

Przy okazji Święta Plonów, przypominamy rolnikom o spisaniu się w Powszechnym Spisie Rolnym 2020. Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego może dokonać tego samodzielnie na stronie https://spisrolny.gov.pl/. W Urzędzie Miasta i Gminy Wschowa przygotowano specjalne stanowiska komputerowe do tego celu.

 

Autor: zuzanna