Monitoring pomógł ukarać sprawcę zaśmiecania

28.03.2022

W połowie marca informowaliśmy, iż Spółka Komunalna oraz Straż Miejska wspólnie podjęły decyzję o monitorowaniu miejsc zbierania odpadów. Na początek kamery zostały zamontowane na ul. Nowej i są już pierwsze rezultaty funkcjonowania monitoringu.
W dniu 28 marca operator monitoringu zauważył kilku mężczyzn, którzy pod pojemnik wyrzucili zużyty stary tapczan. Natychmiast w to miejsce został wysłany radiowóz Straży Miejskiej. Funkcjonariusze zatrzymali sprawców praktycznie na gorącym uczynku. Sprawca został ukarany mandatem i zobowiązany do uprzątnięcia pozostawionych odpadów oraz przewiezienia ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. Mamy nadzieję, że monitorowanie zachowań mieszkańców przy kontenerach na odpady przyczyni się do zmiany nawyków w zakresie gospodarki odpadami i utrzymania czystości oraz porządku na terenie Gminy Wschowa.
Przypominamy również, iż na terenie Gminy Wschowa odpady wielkogabarytowe odbierane są przez operatora dwa razy w roku, w okresie wiosennym i zimowym.
Ponadto bezpłatnie w innym terminie można takie odpady zawieść do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów.

Straż Miejska Wschowa

Foto: SM Wschowa

Autor: straz_miejska