Mikołajki na wschowskim rynku!

07.12.2022

Jeśli mamy początek grudnia a nasz rynek pełen jest dzieci, to znaczy tylko jedno – do Wschowy zawitał Święty Mikołaj! W tym roku postanowił On osobiście sprawdzić frekwencje na otwarciu lodowiska oraz rozdać dzieciom słodkie upominki.

 

W niedzielę 4 grudnia emocje sięgały zenitu – dzieci, w oczekiwaniu na wizytę Mikołaja, mogły już od 15.00 skorzystać z darmowego wejścia na lodowisko.

Tegoroczne lodowisko na wschowskim rynku już od pierwszych dni cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Prócz wypożyczalni łyżew, na amatorów ślizgania na lodzie czeka także automat z ciepłymi napojami, a jazdę umilają świąteczne przeboje.

Mikołaj przyjechał saniami wraz ze swoją ekipą elfów. Dzieci zgotowały Mu gorące powitanie, a potem zabrał się do ciężkiej pracy. A było co robić, bo do rozdania było ponad 500 paczek sponsorowanych przez Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa, Konrada Antkowiaka.

Po wspólnej zabawie, odpalono miejska choinkę i świąteczne iluminacje, które mimo skromniejszej formy, zrobiły na zebranych na rynku ogromne wrażenie.

 

Autor: kamila