Lato w Muzeum

05.07.2019

Wakacje w szkołach rozpoczęły już się ponad dwa tygodnie temu, stąd nikogo nie dziwi, że instytucje przygotowują „rozkład jazdy” na lato. Jutro odbędzie się pierwsze wydarzenie z cyklu „Lato w Muzeum”, ale przed nami zdecydowanie więcej.

Pierwszym akcentem „Lata w Muzeum” będzie koncert Huberta Szczęsnego i Mateusza Walczaka organizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Kulturalnych Fabryka Kultury. To działanie dofinansowanie ze środków gminy w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych. Koncert rozpoczyna się w sobotę punktualnie o godzinie 19.00, na dziedzińcu muzeum. „Lato w muzeum” to jednak nie tylko koncert – w ramach tego cyklu odbędą się warsztaty dla dzieci, wykłady, spacery czy recital gitarowy. Finałem będzie spacer Szlakiem Wschowskich Kościołów, który odbędzie się w ostatnią sobotę wakacji. Przewodnikiem po przestrzenni naszego miasta będzie pracownik muzeum, Dariusz Czwojdrak.

Szczegóły proponowanych wydarzeń znajdą państwo na plakacie, zachęcamy do udziału i korzystania z oferty jaką przygotowało Muzeum Ziemi Wschowskiej. 

Autor: olek