Krajowe sukcesy lokalnych lekkoatletów

03.09.2020

Cztery zawodniczki z LLKS Osowa Sień reprezentowały województwo lubuskie w Finale Krajowym LDK (Lekkoatletyka dla każdego) we Włocławku. Na tej pięknej imprezie o wysokim poziomie sportowym zdobyły bezcenne doświadczenie.

Bardzo dobry występ zanotowała Maria Orłowska, która zdobyła brązowy medal w rzucie piłeczką palantową. Aleksandra Gwadera zajęła 11 miejsce w skoku w dal. Z kolei Julia Mirecka poprawiła rekord życiowy o blisko 0,5” w biegu na 80 metrów przez płotki. Natalia Zjawin skakała wzwyż i mimo strącenia pierwszej wysokości, trener jest przekonany, że już niedługo osiągnie wybitne wyniki. 

Dziewczyny z LLKS Osowa Sień dołożyły wiele punktów do klasyfikacji województwa, które uplasowało się  na 7 pozycji. Warto przypomnieć, że każde województwo mogło wystawić tylko po jednym zawodniku w konkurencji, a zawodniczki z LLKS Osowa Sień uzyskały awans na podstawie świetnych wyników w Mistrzostwach Województwa.

Natomiast w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski LZS w Lekkiej Atletyce. W zawodach uczestniczyło blisko 1000 zawodników z całego kraju. W skoku w dal Gabriel Dziełakowski ustanowił wynik 6,52 m, dzięki czemu zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski. To pierwszy medal 16-latka z LKKS Osowa Sień, który czyni bardzo dynamiczne postępy. Gabriel otarł się również o podium w konkurencji trójskoku, zajmując 4 miejsce. Sukces odniósł również Adrian Piasecki zajmując 5 miejsce w skoku wzwyż oraz Marysia Ciemierzewska, która zajęła 12 miejsce w biegu na 3000 m.

Pozostałe wyniki podopiecznych trenera Andrzeja Orłowskiego:

  • Miting o Puchar Burmistrza Karpacza w Lekkiej Atletyce – 3 brązowe medale, 2 nowe rekordy życiowe.
  • Wojskowy Memoriał W. Kiryka i E. Listosa w Oleśnicy – Gabriel Dziełakowski zajął 3 miejsce w skoku w dal (5 wynik w Polsce w roczniku), Julia Mirecka ustanowiła swój nowy rekord życiowy na 51,19” w biegu na 300 m przez płotki (15 wynik w Polsce).
  • I Memoriał Zdzisława Krzyszkowiaka w Wałczu – 2 srebrne medale w konkurencjach skoku w dal i skoku wzwyż.
  • Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Biegach Alpejskich w Wiśle – 8. miejsce zajął Kacper Dudczak.
  • Miting Wakacyjny Mistrzostw Województwa w Słubicach – zwycięstwo Aleksandry Gwadery w skoku w dal (4,91 m – 4 wynik w Polsce), Julia Mirecka z nowym najlepszym wynikiem w województwie lubuskim w tym roku (33,34”) w biegu na 200 m przez płotki.

Wyjazdy były współfinansowane dzięki wsparciu HZZ Osowa Sień, BS Wschowa oraz dotacji UMiG Wschowa.

 

Autor: zuzanna