Królewski Festiwal Muzyki – koncerty

12.10.2020

W dniach 10-11 października w Parafii św. Jadwigi Królowej we Wschowie odbyły się koncerty w ramach Królewskiego Festiwalu Muzyki. 

W sobotę o godz. 19:00 miał miejsce koncert pt. „Ad Maiorem Dei Gloriam – Na większą chwałę Bożą” w wykonaniu Capelli Caelestis. W skład zespołu wchodzą: Magdalena Makowska-Pabich – sopran, Marta Niebylska – flet, Jakub Kaszuba – obój, Adam Kędzierski – fagot, Ewelina Korczakowska – skrzypce, Malwina Maławy – wiolonczela, ks. Mateusz Szerwiński – organy. Koncert poporowadziła Eliza Szewczyk. Repertuar muzyczny obejmował muzykę Jana Sebastiana Bacha, włącznie z wybranymi ariami sopranowymi z kantat kompozytora. Pomiędzy utworami przywoływane były teksty św. Jana Pawła II i sł. bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. 

Natomiast w niedzielę o godz. 16:00 rozpoczął się koncert od opery do operetki w wykonaniu Książęcej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Marka Kudry. Arie z dzieł scenicznych wyonali wokaliści: Sylwia Gojarek i Bartosz Nowak. 

foto: CKiR Wschowa

Autor: zuzanna