Konkursy KRUS

27.07.2020

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje o kolejnych konkursach:

„Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję”

Pierwszy kierowany jest do dzieci w wieku 11-14 lat, których przynajmniej jeden rodzic/opiekun jest ubezpieczony w KRUS. Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki od 5 do kilkunastu wersów. Tematem rymowanki powinno być propagowanie prawidłowych nawyków i zachowań dzieci związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, a także promowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych (wykaz dostępny na stronie: https://www.krus.gov.pl/zadania-krus/prewencja/wypadki-przy-pracy-rolniczej/przyczyny-i-okolicznosci-wypadkow/wykaz-czynnosci-szczegolnie-niebezpiecznych-zwiazanych-z-prowadzeniem-gospodarstwa-rolnego-ktorych-nie-wolno-powierzac-dzieciom-ponizej-16-lat/).

Prace konkursowe należy wysyłać na adres rymowankaatkrus [dot] gov [dot] pl, w temacie wpisując: „Konkurs na rymowankę – Imię i nazwisko dziecka”. Termin nadsyłania prac mija 31.08.2020 o godz. 24:00.

Autorzy 20 najlepszych rymowanek otrzyma nagrody rzeczowe o wartości ok. 300 zł.  

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie: https://www.krus.gov.pl/aktualnosci/dokument/artykul/dobrze-sie-czuje-gdy-o-bezpieczenstwie-rymuje/.

„Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika”

Kolejny jest II edycją ogólnopolskiego konkursu kierowanego szczególnie do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów uczelni wyższych o profilu rolniczym.

Zadaniem uczestników konkursu jest nagranie filmu, który szczególnie zwraca uwagę na dobrostan rolnika, także w kontekście zagrożeń wynikających z sytuacji epidemicznej spowodowanej zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 na terytorium Polski.

Nagrodzeni zostaną laureaci 3 pierwszych miejsc i 4 wyróżnień. Przyznane zostaną również nagrody specjalne: Nagroda Specjalna Głównego Inspektora Pracy, Nagroda Specjalna AGRO Ubezpieczenia.

Aby wziąć udział w konkursie:

1. Zapoznaj się z regulaminem.

2. Pobierz i wypełnij formularz zgłoszenia oraz wszystkie załączniki.

3. Upewnij się, czy dane zostały wpisane poprawnie.

4. Zeskanuj formularze, które wymagają podpisu (mogą być też zdjęcia dobrej jakości).

5. Prześlij wypełnione i podpisane dokumenty pod adres wizjazero(at)krus.gov.pl.

Termin nadsyłania prac mija 30.09.2020 r.

 

Więcej informacji, wytycznych dotyczących filmu, szczegóły nagród dostępne w regulaminie konkursu. Regulamin, formularz zgłoszenia, oświadczenie oraz inne materiały dostępne na stronie: https://www.krus.gov.pl/konkursy/konkursy-i-patronaty/moja-wizja-zero/.

Autor: zuzanna