Konkurs plastyczny „Zajączek wielkanocny”

29.03.2021

Tradycyjnie, przed Wielkanocą, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie został ogłoszony konkurs plastyczny o tematyce świątecznej dla uczniów szkół podstawowych. Tegorocznym hasłem przewodnim był zajączek wielkanocny. Napłynęło ponad 70 prac – wszystkie bardzo pomysłowe, wykonane z niezwykłą precyzją i zaangażowaniem oraz przy użyciu różnorodnych technik. Wybór tych najpiękniejszych nie był łatwy. W kategorii klas II-III największą ilość punktów uzyskały prace Mai Stróżyk, Hanny Skorupińskiej-Mandziuk oraz Mikołaja Piotrowskiego z kl. II ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie, Magdaleny Barteczki z kl. II ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Wschowie, Marii Giertugi z kl. II Szkoły Podstawowej w Konradowie, Julii Jaskot i Przemysława Strojwąsa z kl. II ze Szkoły Podstawowej w Siedlnicy, Leny Brychcy z kl. III ze Szkoły Podstawowej w Lginiu, Leny Majewskiej z kl. III ze Szkoły Podstawowej w Osowej Sieni oraz Pawła Praska z kl. III Szkolnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie. W kategorii klas IV-V zwyciężyli Paweł Nowocień z kl. IV ze Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie, Jakub Podgórny i Gracjan Żukow z kl. IV ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Wschowie, Lena Lubera oraz Ksawery Babski z kl. IV ze Szkoły Podstawowej w Konradowie, Martyna Mrozkowiak z kl. V ze Szkoły Podstawowej w Osowej Sieni, Filip Winiarczyk i Łukasz Skorupiński z kl. IV Szkoły Podstawowej w Siedlnicy oraz Adam Łuczak, uczeń kl. V ze Szkolnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, a zwycięskie prace zdobią biblioteczną czytelnię.

Już w środę wieczorem dzieci szykować będą koszyczki dla sympatycznego gościa z długimi uszami, a jak wyglądać może zajączek wielkanocny zobrazowało ponad 70 prac nadesłanych na konkurs plastyczny organizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy we Wschowie. Serdecznie gratuluje zwycięzcom konkursu, a pracownikom biblioteki dziękuję za organizację i trud wyłonienia laureatów.

Autor: olek