Komunikat dot. ryzyka przekroczenia poziomu informowania dla ozonu w dniu 11.09.2023

11.09.2023

Ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (180 µg/m3) dla ozonu w powietrzu.  W przypadku braku w prognozie pogody istotnych zmian np. deszczu, ryzyko przekroczenia może się utrzymywać do dnia 12.09.2023 r. do końca dnia.

Ozon jest produktem reakcji fotochemicznych (inicjowanych poprzez oddziaływanie światła słonecznego) z udziałem zanieczyszczeń emitowanych do powietrza. Najwyższe stężenia ozonu rejestrowane są w okresie letnim przy dużym nasłonecznieniu.

Prognozowane na dzień 11.09.2023 r. przekroczenie poziomu informowania dla ozonu obejmuje: miasto Zielona Góra, powiat zielonogórski, powiat nowosolski, powiat żarski, powiat żagański, powiat wschowski.

Prognozowane na dzień 12.09.2023 r. przekroczenie poziomu informowania dla ozonu obejmuje: miasto Zielona Góra, powiat zielonogórski, powiat nowosolski, powiat krośnieński. 

 

Szczegółowy komunikat w załączeniu.

Autor: kamila