Kolejny sprawca wyrzucania odpadów ustalony i ukarany

05.06.2020

Tym razem jeden z mieszańców Kandlewa postanowił wywieźć znaczne ilości odpadów na działkę gminną. Był jak mówi przekonany, że można tam wywozić odpady, ponieważ w tym miejscu znajdowały się już inne śmieci.
Funkcjonariusze Straży Miejskiej przeszukali cały teren działki i w efekcie ustalono dane osobowe mieszkańca Szlichtyngowej, który w trakcie przesłuchania zeznał, iż jedna z firm budowlanych z Kandlewa robiła u niego remont i prawdopodobnie tam te śmieci pozostawiła.
Ponadto w trakcie wizyty u domniemanego sprawcy zauważono podobne odpady, które znajdowały się na wysypisku. Sprawca w trakcie składania wyjaśnień w oparciu o przedstawione mu dowodowy przyznał się do wywiezienie odpadów, wyraził skruchę i przeprosił za swoje zachowanie. Zobowiązał się w terminie 10 dni do wywiezieni odpadów i przedstawienia dokumentacji potwierdzającej ich utylizacje.

 

Straż Miejska

Autor: straz_miejska