Kolejny świetny występ wschowskich lekkoatletów

20.08.2018
Autor zdjęć: 
LLKS Osowa Sień

W pierwszy weekend sierpnia odbyły się XXVI Biegi Śnieżnickie – Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich w stylu alpejskim. W gronie blisko 500 zawodników super występ zanotowali młodzi wschowscy zawodnicy. Nasi młodzi adepci królowej sportu rywalizowali na dystansie 2000m w kategorii U16. Srebrny medal Mistrzostw Polski wywalczyła Julia Ścisłowska, która tylko przez mały błąd na 5 metrów przed metą przegrała najcenniejszy medal, również znakomite 4 miejsce zajęła Maria Ciemierzewska. W gronie chłopców 5m miejsce zajął Gabriel Dziełakowski. Zawodnicy LLKS Osowa Sień ponownie potwierdzili, że należą do najlepszych w Polsce. Młodzi zawodnicy po starcie zwiedzili pobliskie atrakcje turystyczne i zdobyli najwyższy okoliczny szczyt – Śnieżnik. Jak twierdzi trener Andrzej Orłowski – „bieg pod górę jest świetnym elementem przygotowania wydolnościowego i wolicjonalnego młodych lekkoatletów”. Brawa dla młodzieży – miejmy nadzieję, że przy wytrwałej pracy pójdą w ślady starszych kolegów. A już w połowie września ich starsza koleżanka Klaudia Pawlus wraz z trenerem będzie reprezentowała Wschowę i Polskę na Mistrzostwach Świata U20 w Biegach Górskich, które odbędą się w Andorze. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

/LLKS Osowa Sień/

 

Autor: s.ps