Kolejne środki dla Gminy Wschowa, niemal 500 000 zł na remont boiska w SP3

04.11.2019

Dzięki staraniom pracowników Urzędu Miasta i Gminy Wschowa i Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 we Wschowie już niebawem młodzież uczęszczająca do szkoły, ale także mieszkańcy chcący aktywnie spędzać wolny czas, będą mogli cieszyć się nowym kompleksem boisk sportowych. To kolejny projekt, który w tym roku uzyskał dofinansowanie, od początku roku Gmina Wschowa pozyskała na różne inicjatywy prawie 2 000 000 złotych, udało się przekonać Zarząd Dróg Wojewódzkich do podjęcia inwestycji na 27 000 0000 złotych, a szereg projektów czeka jeszcze na weryfikację.

Dotychczasowa infrastruktura sportowa na terenie placówki pozostawiała wiele do życzenia. Stan techniczny boisk, bieżni, kortów oraz innych miejsc do ćwiczeń nie pozwalał w pełni wykorzystać potencjału najnowszej na terenie Gminy placówki. Dostrzegając problem władze miasta nie mogły przejść obok niego obojętnie – stąd decyzja o podjęciu starań o uzyskanie wsparcia finansowego na stworzenie nowoczesnego kompleksu sportowego przy tej placówce.

W marcu bieżącego roku Gmina Wschowa zdecydowała się złożyć wniosek do Ministra Sportu i Turystyki o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Sportowej – Sportowa Polska zadania pn. Przebudowa kompleksu sportowego zlokalizowanego na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 we Wschowie. Dzisiaj już wiemy, że wschowski wniosek został zaopiniowany pozytywnie i może liczyć na dofinansowanie w kwocie 463 800,00 zł.

W ramach zadania przebudowane zostaną: istniejące boisko wielofunkcyjne i kort wraz z ogrodzeniem, bieżnia lekkoatletyczna, boisko do siatkówki, skocznia do skoku wzwyż i rzutnia do pchnięcia kulą, a także boisko do piłki nożnej. Dodatkowo wykonane będą nowe dojścia, częściowa wymiana ogrodzenia i wymiana opraw oświetleniowych.

Wykonanie prac pozwoli nie tylko na podniesie standardu przeprowadzanych zajęć wychowania fizycznego, ale stworzą również lepsze warunki do rozwoju dzieci i młodzieży na zajęciach poza lekcyjnych. Kompleks boisk będzie także dostępny dla mieszkańców miasta, którzy w godzinach popołudniowych, weekendy czy wakacje będę mogli z niego korzystać. Całkowita wartość inwestycji wynosi 936 000,00 zł.

Wśród projektów złożonych w tym roku, a które czekają na rozpatrzenie są projekty przebudowy dróg wycenione na ponad 3,5 miliona złotych oraz projekt „Aktywny senior”, gdzie wielkość wnioskowanego dofinansowania wynosi 1 326 486 zł. W ostatnich dniach października Gmina Wschowa otrzymała informację, że projekt ten przeszedł pozytywnie ocenę formalną, czekamy na pozytywne wiadomości dotyczące oceny merytorycznej.

 

 

 

 

 

Autor: olek