Klaudia Pawlus awansowała na Mistrzostwa Europy

22.11.2018
Autor zdjęć: 
LLKS Osowa Sień

Podczas rozegranych w Namysłowie Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych znakomicie spisała się Nasza wybitna lekkoatletka – Klaudia Pawlus. Pochodząca z Hetmanic 18-sto letnia zawodniczka utrzymywała się przez całą rywalizację w liderującej grupie, starszych o 4 lata zawodniczek, by na finiszu zająć wspaniałe 2 miejsce. Klaudia wywalczyła tym samym awans na Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych – Tilburg (Holandia) 9.12.2018r. Będzie ona najmłodszą zawodniczką w Reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy.

Podopieczna trenera Andrzeja Orłowskiego wystartuje w biegu juniorek na dystansie 4,35km. Trasa europejskiego czempionatu jest bardzo trudna i wymagająca, ale jesteśmy pewni, że młoda zawodniczka wschowskiego klubu lekkoatletycznego LLKS Osowa Sień pokaże się z jak najlepszej strony i zdobędzie cenne doświadczenie. To ogromny zaszczyt reprezentować Polskę i Wschowę w Europie. Trzymajmy kciuki za udany start i oglądajmy relację w Eurosporcie. Start w eliminacjach ME nie byłby możliwy bez wsparcia Banku Spółdzielczego we Wschowie i HZZ Osowa Sień – dziękujemy!

/ LLKS Osowa Sień/

Autor: s.ps