Julia Ścisłowska wywalczyła awans na Mistrzostwa Europy Juniorów w Biegach Górskich

15.04.2019

W minioną sobotę 13.04.2019r odbyły się w Ustrzykach Dolnych – Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich w stylu anglosaskim. Zawody były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy. W gronie blisko 300 zawodników super występ zanotowali młodzi wschowscy zawodnicy.

Srebrny medal Mistrzostw Polski, na dystansie 5km wywalczyła Julia Ścisłowska, również znakomite 6 miejsce zajęła Maria Ciemierzewska. Obie rywalizowały na bardzo trudnej trasie, usytuowanej na zboczu Laworty. Dzięki rewelacyjnej postawie 16-sto letnia Julia Śisłowska, podopieczna trenera Andrzeja Orłowskiego, będzie reprezentowała Wschowę i Polskę na Mistrzostwach Europy U20 w Biegach Górskich, które odbędą się na początku lipca w szwajcarskim Zermatt.

Start był bardzo cennym doświadczeniem dla debiutantów w gronie U16; Gabriela Dziełakowskiego, Ewy Wyrwińskiej i Wiktorii Ciesielskiej. Zawodnicy trenera Andrzeja z LLKS Osowa Sień ponownie potwierdzili, że należą do najlepszych w Polsce. Młodzi zawodnicy po starcie zwiedzili pobliskie atrakcje turystyczne odległych Bieszczad. Szkoda, że z przyczyn zdrowotnych nie wszyscy wschowscy zawodnicy mogli wystartować. Brawa dla młodzieży – miejmy nadzieję, że przy wytrwałej pracy pójdą w ślady starszych kolegów.

Wyjazd na Mistrzostwa Polski współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, UMiG we Wschowie, Banku Spółdzielczego we Wschowie i HZZ Osowa Sień. Dziękujemy!!!

Przed tygodniem wschowscy biegacze trenera Andrzeja Orłowskiego, w ramach przygotowań do Mistrzostw Polski, rywalizowali w 34 Biegu Sokoła, gdzie wszyscy uplasowali się w pierwszej 6. Bieg na 2000m U16 Dominik Dudziak 2m, Wiktoria Ciesielska 4m, Ewa Wyrwińska 6m. Na dystansie 5km w kategorii U20 Julia Ścisłowska 1m, Maria Ciemierzewska 2m.

Autor: olek