Jaśniej i bezpieczniej na przejściach dla pieszych przy ul. Wolsztyńskiej dzięki programowi "Razem bezpieczniej"

05.01.2023

Zakończyła się realizacja zadania „Doświetlenie czterech przejść dla pieszych w ciągu drogi gminnej nr 104066F we Wschowie przy ul. Wolsztyńskiej” dofinansowanego z Rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024.

W ramach zadania doświetlone zostały 4 przejścia: przy skrzyżowaniu z ul. Niepodległości i Kościuszki, przy Szkole Podstawowej nr 2, przy skrzyżowaniu z ul. Orzechową oraz przy wejściu do Parku Wolsztyńskiego. Dodatkowo w szkołach i przedszkolach przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa i zasad poruszania się na przejściach dla pieszych, co przyczyni się do wzrostu wiedzy dzieci i młodzieży w tym zakresie.

 

 

Autor: kamila