Inauguracja roku akademickiego UTW

07.10.2021

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Wschowie spotkali się na sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie by uroczyście zainaugurować nowy rok akademicki.

Wszystkich zebranych powitała Lucyna Omieczyńska, przewodnicząca zarządu UTW, podkreślając fakt, że poprzedni rok akademicki w związku z pandemią został prawie całkowicie storpedowany. W trakcie swojego przemówienia pani przewodnicząca przedstawiła plany, jakie założył sobie zarząd na najbliższe 10 miesięcy oraz powitała kilkunastu nowych członków, którzy zdecydowali dołączyć się do UTW.

Wśród obecnych gości nie zabrakło przedstawicieli Gminy Wschowa, w imieniu samorządu gminnego głos zabrała Marta Panicz – Szajnkenig, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Wschowa. W słowie skierowanym do słuchaczy i zarządu wyraziła jak istotną rolę pełni wschowski Uniwersytet, dbając o kontakty społeczne i stwarzając pole do spotkań oraz rozwoju seniorów z naszej gminy.

Tradycyjnie rok akademicki otworzył dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie, którego sekcją jest Uniwersytet Trzeciego Wieku, Piotr Kokorniak. Ważnym aspektem każdej inauguracji jest wykład okolicznościowy, jaki na temat funkcjonowania średniowiecznych miast wygłosił dr hab. Wiktor Szymborski z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Autor: olek