I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

02.11.2020

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować o akcji charytatywnej zapoczątkowanej przez serwis edukacyjny dyktanda.pl

Z okazji zbliżającego się święta 11 listopada organizujemy I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości, które odbędzie się w najbezpieczniejszy obecnie sposób, czyli wyłącznie przez Internet.

Ideą tego wydarzenia jest wykazanie się znajomością języka polskiego, a co więcej, zbiórka środków przeznaczonych na cel charytatywny lub społeczny.

Im większa liczba osób przyłączy się do akcji, czyli rozwiąże Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa kwota trafi do potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie w wysokości aż 10 tysięcy złotych!

 

Wzięcie udziału w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a zapisanie się i rozwiązanie dyktanda to jedna złotówka przekazana przez portal dyktanda.pl na wybrany cel.

Każdy może zgłosić ważny dla niego cel społeczny lub charytatywny. Może to być np. pomoc dla osoby chorej, albo zakup komputerów do zdalnej nauki dla dzieci z ubogich rodzin. O tym, kto otrzyma zgromadzone fundusze, zadecydują uczestnicy Dyktanda poprzez głosowanie. Każdy, kto napisze Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie dysponował 1 głosem. Osoby, które uzyskają w dyktandzie najlepsze wyniki, zostaną nagrodzone zwielokrotnioną siłą głosu - tym samym będą miały większy wpływ na rezultat głosowania.

Do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości gorąco zachęcamy nie tylko osoby dorosłe, ale także uczniów szkół średnich i podstawowych. Za przygotowanie treści dyktand, dostosowanych do danej grupy wiekowej, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zapisać się na dyktando oraz zgłosić cel społeczny lub charytatywny można na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

 

Pokażmy w tym ważnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie pomóżmy potrzebującym!

 

Autor: dawid