Harcerze "Na zielonym szlaku"

11.07.2019

W dniach 24 czerwca – 3 lipca zuchy i harcerze z Hufca ZHP Wschowa udali się na  obóz do  Siamoszyc. W czasie jego trwania uczestnicy zajmowali  się tematyką związaną z ekologią, ponieważ obóz nosił nazwę „Na zielonym  szlaku”. Działania silnie nawiązywały do szóstego punktu prawa harcerskiego: Harcerz miłuje przyrodę i stara się ją poznać.  W tym czasie wyruszyli na górskie szlaki, kąpali się w pobliskim jeziorze, ale udali się również na wycieczkę do Krakowa. W  dawnej stolicy Polski mieli okazję zwiedzić Wawel, Kazimierz, Stary Rynek oraz Kościół Mariacki. Poza tym harcerze wzięli udział w spływie pontonowym po rzece Białce, który mimo różnych trudności na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. W trakcie trwania obozu nie zabrakło też czasu na realizacje sprawności harcerskich. Każdy dzień kończył się wspólnym ogniskiem, podczas którego harcerze śpiewali harcerskie piosenki. Na obozie program był bardzo intensywny i nawiązywał do przyrody. Harcerze uczyli się m.in. tworzyć kosmetyki z naturalnych produktów, filtrowali wodę, czerpali papier, tworzyli zielniki z roślin znajdujących się w okolicy. Wszyscy wrócili zadowoleni i bogatsi w nowe doświadczenia.

Wyjazd został dofinansowany ze środków Gminy Wschowa w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pod nazwą „Obóz szkoleniowo – wypoczynkowy Hufca ZHP Wschowa” w kwocie 5 000 zł.

(ZHP Wschowa)

 

Autor: olek