Gmina rozpoczyna współpracę z pszczelarzami

16.09.2022

W Urzędzie Miasta i Gminy Wschowa prezes Koła Pszczelarzy we Wschowie podpisał z burmistrzem Konradem Antkowiakiem porozumienie o współpracy.

O wadze pszczół dla całego ekosystemu wciąż trzeba przypominać i informować. Dlatego Gmina Wschowa wraz z Kołem Pszczelarzy we Wschowie rozpoczyna współpracę.

- Wraz z Andrzejem Kopczyńskim, prezesem wschowskiego koła, podpisaliśmy porozumienie o nawiązaniu współpracy na rzecz promocji wyrobów pszczelarskich i roli pszczół. Wyroby będą np. opatrzone logotypami Wschowy. Ponadto na mocy porozumienia w przestrzenni starego miasta pojawią się ule pszczele – przedstawia burmistrz Konrad Antkowiak. - Coraz częściej zdajemy sobie sprawę jak wiele zależy od tych małych zwierząt, które niezbędne są do rozwoju roślin. Mam nadzieję, że uda nam się podnosić w społeczeństwie świadomość o znaczeniu pszczół w przyrodzie. Już niebawem zaprezentujemy zamontowane ule, a teraz może Państwo mają pomysł jakie miejsce w mieście będzie dla nich najlepsze?

 

Autor: olek