Geodeci wytyczyli szlak

14.08.2018

Już niebawem ruszą prace związane z pierwszym etapem budowy ścieżki rowerowej ze Wschowy do Lginia. Pierwsze prace już się rozpoczęły. Geodeci wytyczyli bowiem przebieg trasy rowerowej na planowanym odcinku ścieżki. Przypominamy, że w ramach tego etapu inwestycji zaplanowano wybudowanie 690 metrów asfaltowej ścieżki rowerowej. Jej trasa ma przebiegać od skrzyżowania ulicy Wolsztyńskiej (przy zjeździe w kierunku ulicy Nowe Ogrody) do końca ogródków działkowych (przy rondzie Wolsztyńskim). Zadanie to zaplanowane zostało na kwotę 429 989.05 złotych.

Ta niezwykle ważna dla wschowian inwestycja ma zostać zrealizowana najpóźniej do końca października. – Cieszymy się, że udaje się nam ruszyć z obiecaną inwestycją jeszcze w tym roku. Na pewno jest trochę żal, że nie zrealizujemy w tym roku, jeszcze kilkuset kolejnych metrów jak zamierzaliśmy, ale wydatki na oświatę, przy praktycznie nie zmienionych subwencjach ze strony państwa, zmuszają gminę do ponoszenia coraz większych kosztów z własnych środków i stąd trzeba było ograniczyć nasze ambicje na ten rok. Natomiast sam fakt, że ruszamy z pierwszym etapem, będzie pozytywnie motywował do realizacji zadania już w kolejnym roku budżetowym. Niewykluczone, że gdybyśmy temat odłożyli to skończyłoby się tylko na pięknych planach – wyjaśnia odpowiedzialny za inwestycję Miłosz Czopek, zastępca burmistrza Wschowy.

Aktualnie do Lginia można dojechać leśną trasą prowadzącą przez Buczynę. Polecamy tą zdrową i bezpieczną trasę prowadzącą nad nasze jezioro.
 

Autor: s.ps