Gdzie bezpiecznie zażywać kąpieli

05.07.2019

Trwa lato i chociaż w tym momencie temperatura pozwala na trochę wytchnienia to i tak wielu z nas szuka ochłody wchodząc do wody w okolicznych jeziorach. Poniżej przedstawiamy informacje na temat bezpiecznych miejsc do kąpieli.

Wakacje to najczęściej czas beztroski, jednak apelujemy żeby nigdy nie zapominać o swoim bezpieczeństwie. Dlatego warto rozsądnie wybierać miejsca, w których zdecydujemy się na kąpiel. Sprawdzone i strzeżone są kąpieliska oraz miejsca okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli. Poniżej prezentujemy spis takich miejsc w województwie lubuskim.

Kąpieliska

Miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli

Jeżeli zastanawiacie się jakie warunki panują na naszym kąpielisku w Lginiu to można na bieżąco. Na specjalnej stronie Głównej Inspekcji Sanitarnej pokazywane są dane na temat jakości wody, temperatury wody i powietrza i warunków panujących na poszczególnych kąpieliskach. Szczegóły dostępne tutaj.

 

Autor: olek