Funkcjonowanie wschowskiej biblioteki

21.07.2020

Wschowska biblioteka informuje:

Drodzy Czytelnicy,

z dniem 22 lipca 2020 r. (środa) wznawiamy wypożyczanie zbiorów bibliotecznych. Jednakże  z uwagi na wzrost zachorowań na COVID-19 w naszym powiecie zmieniamy zasady obsługi Czytelników. Nie będzie to na pewno w pełni zadowalające dla Państwa, ale musimy dostosować się do obowiązujących nas w tym zakresie przepisów.   

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi uwagami i odniesienie się do nich z wyrozumiałością:                                                                                                                                                     

 • do odwołania Czytelnicy nie będą wpuszczani do budynku Biblioteki,  

 • zamówienia książek i audiobooków można dokonywać wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową (w mailu prosimy podać imię i nazwisko oraz numer telefonu zamawiającego). Prosimy, aby były to pozycje wyszukane z katalogu komputerowego znajdującego się 

na stronie internetowej Biblioteki www.biblioteka.wschowa.com.pl, ze sprawdzonym statusem dostępności. O możliwości ich odbioru powiadomimy mailowo lub telefonicznie.

Dane kontaktowe:

 - Czytelnia Multimedialna (wypożyczanie audiobooków)  – tel. 65 540 24 51,                          

  email: czytelnia [dot] wschowaatgmail [dot] com
 - Wypożyczalnia dla Dorosłych – tel. 65 540 21 33, email: wypozyczalnia [dot] wschowaatonet [dot] pl
 - Oddział dla Dzieci i Młodzieży – tel. 65 547 60 63, email: oddwschowaatwp [dot] pl                        

 • przygotowane pakiety zamówionych książek będą wydawane przez okna na parterze,  oznaczone kolorem żółtym. Zwroty (zapakowane w reklamówki) prosimy zostawiać na   ustawionym przed biblioteką wózku. Zwrócone książki odbędą wymaganą kwarantannę.  Dopiero po tym czasie zostaną odpisane z konta czytelnika i trafią na półki.                                 

 •  prosimy przychodzić w środkach ochrony indywidualnej (maseczki, rękawiczki).

Dziękujemy.

Jednocześnie informujemy, że działa Punkt Informacji Turystycznej, natomiast nie ma możliwości korzystania z czytelni książek i prasy, komputerów, urządzeń interaktywnych.

Biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00, w sobotę w godz. 10.00 -13.00.

Zapraszamy!

 

Autor: zuzanna