Europejskie Dni Dziedzictwa i Noc Muzeów we Wschowie

14.09.2020

W najbliższa sobotę, 19 września br., zapraszamy do Muzeum Ziemi Wschowskiej przy pl. Farnym 3 na Noc Muzeów, która w tym roku połączona jest z Europejskimi Dniami Dziedzictwa. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem „Moja droga do Wschowy” i bezpośrednio nawiązują do idei EDD 2020: „Moja droga”.

W tygodniu poprzedzającym nasze spotkanie otrzymają Państwo bezpłatny egzemplarz „Kuriera Wschowskiego”, a w nim wyniki konkursu, w którym zachęcaliśmy do podróży w przeszłość, do odkrycia własnej drogi, której celem okazała się Wschowa lub ziemia wschowska. W „Kurierze” przeczytacie także o ostatniej aktywności naszego Muzeum oraz planach na przyszłość.

Ponadto, o godz. 20.30, zapraszamy na projekcję filmów historycznych oraz premierowy pokaz reportażu zrealizowanego dla nas przez Telewizję Master, w którym mieszkańcy Wschowy, ci znani i mniej znani, opowiadają o swojej drodze i swoich związkach z naszym miastem.

W programie wydarzenia znalazły się także warsztaty dla dzieci i dorosłych, prelekcje historyczne oraz zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem. Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny. Szczegółowy program prezentujemy poniżej i na plakacie. Serdecznie zapraszamy!

 

13.00-14.00 – zwiedzanie muzealnych ekspozycji z przewodnikiem

14.00-15.00 – warsztaty rodzinne „Nasza droga do Wschowy”*

15.00 – uroczysta gala rozdania nagród w konkursie „Moja droga do Wschowy” i prezentacja okolicznościowego czasopisma MZW

15.30-17.00 – „Drogi wielkich wschowian” - prelekcje historyczne

18.00-19.00 – warsztaty rodzinne „Nasza droga do Wschowy”*

19.00-20.30 – zwiedzanie muzealnych ekspozycji z przewodnikiem

20.30-22.00 – pokaz filmów na dziedzińcu Muzeum

 

* Na warsztaty rodzinne pn. „Nasza droga do Wschowy” zapraszamy dzieci wraz z dorosłymi opiekunami od 14.00 do 15.00 lub od 18.00 do 19.00. Tegoroczny temat Europejskich Dni Dziedzictwa „Moja droga” sprzyja zadawaniu pytań o to, jak historia determinuje ludzkie losy, co sprawia, że jakieś miejsce na Ziemi staje się naszym domem. To hasło jest wieloznaczne, może oznaczać drogę w czasie lub przestrzeni, ale również określać idee i marzenia prowadzące nas do określonego celu. Tę wieloznaczność chcemy odkrywać z uczestnikami warsztatów, podczas których każdy będzie miał okazję stworzyć swój osobisty talizman na dalszą życiową drogę. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Zapisy: edukacja [dot] muzeum [dot] wschowaatgmail [dot] com; tel. 65 540 16 40 wew. 23.

 

W związku z sytuacją epidemiczną zwracamy się z prośbą o przestrzeganie zaleceń sanitarnych związanych z COVID-19.

 

Tekst: Muzeum Ziemi Wschowskiej

Autor: zuzanna