Dzień dziecka na rynku

03.06.2021

Trzeciego czerwca popołudnie na rynku naszego miasta należało do dzieci. Wykorzystując wspaniałą pogodę oraz dzień wolny od pracy mali mieszkańcy naszego miasta tłumnie pojawili się, by skorzystać z atrakcji dla nich przygotowanych.

Pierwszym akcentem wspólnej zabawy było wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Żyj zdrowo i kolorowo” organizowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, a odzew był bardzo duży, ponieważ wpłynęło niemal 100 prac. Ostatecznie komisja za zwycięzców wskazała Alinę Kamenczuk, Darię Golec i Krzysztofa Berełkowskiego, którym wręczono główne nagrody. Jednak żaden uczestnik nie odszedł tego dnia bez upominków, które wręczał Burmistrz Konrad Antkowiak, Przewodnicząca GKRPAiPN Monika Domercka oraz Komendant Straży Miejskiej Witold Skorupiński.

Po oficjalnym ogłoszeniu wyników dzieci mogły już bez ograniczeń korzystać z tego co zostało dla nich przygotowane. Nie zabrakło dmuchańca, animacji, pokazów sprzętu i wspólnego lania wody ze strażakami ochotnikami. Uczestnicy tego dnia mogli dosiąść nowych motorów Komendy Powiatowej Policji we Wschowie czy zapozować, by otrzymać swój piękny portret. Dodatkowo na placu przed ratuszem wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz mażoretki.

Autor: olek