Dwa zgłoszenia - 3 mandaty za spalanie odpadów

20.01.2021
dym z komina

W tym tygodniu mieliśmy rekordowo niskie temperatury. Niestety przełożyło się to również na spalanie odpadów w instalacjach przydomowych.
W poniedziałek ujawniliśmy jednego truciciela, a w dniu wczorajszym dwóch na jednej z posesji wielorodzinnej. Postepowania zakończyły się nałożeniem mandatów karnych.
Pamiętajmy, że to od nas samych w większości zależy jakość powietrza, którym oddychamy w okresie jesienno-zimowym. Jak wynika z badań nawet ok. 50 % zanieczyszczeń w tym okresie pochodzi z tzw. niskiej emisji spalin tj. zanieczyszczenia z gospodarstw domowych spowodowane jakością opału oraz spalaniem niedozwolonych substancji.

PRZYPOMINAMY, IŻ SPALONE ŚMIECI NIE ZNIKAJĄ, NIE ZAMIENIAJĄ SIĘ CAŁKOWICIE W CIEPŁO!

Autor: straz_miejska