Dwa medale dla koszykarek z SP 1

05.06.2019

29 maja w Zielonej Górze odbył się turniej finałowy o Mistrzostwo Województwa Lubuskiego w koszykówce dziewcząt w 3 kategoriach wiekowych. Do rozgrywek finałowych po eliminacjach powiatowych, rejonowych i półfinałach awansowały 2 zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 1. W kategorii Igrzyska Dzieci (klasy VI i młodsze) nasz zespół po wygranym meczu o III miejsce z SP 20 Gorzów Wlkp. zdobył brązowy medal. Natomiast dziewczęta z klas VIII rywalizowały w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Po przegranym meczu z Akademickim Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z Gorzowa zdobyły srebrny medal. Warto podkreślić, że przeciwniczkami dziewiczym był aktualny klubowy Mistrz Polski zespół AZS Gorzów Wlkp., w którym gra nasza wychowanka Martyna Kurkowiak. Dla trzech pierwszych zespołów medale, dyplomu i puchary wręczył prezes Lubuskiego Związku Sportowego Zbigniew Bermes. Skład SP 1 w kategorii młodszej: Amelia Saleta, Julia Saleta, Julia Pechacz, Oliwia Ruszczak, Antonina Huzar, Julia Molik, Oliwia Kreczetowska, Julia Płudowska, Natalia Kaczmarek, Lena Obuchowicz, Maja Gniewosz, Karolina Suchecka, Adrianna Kujawa.

Kategoria Starsza: Maja Maćkowiak, Julia Ciesielska, Monika Kowalska, Alicja Krzywicka, Oliwia Krzywicka, Marika Antoniuk, Zuzanna Porańska, Amelia Biskup, Weronika Kurasińska, Nikola Wieczorek

Trenerem dziewczyn jest Czesław Kuppe.

(SP1)

Autor: olek