Dominik Krawiec z szachowym zwycięstwem

05.04.2018
dwóch zawodników przy szachach
Autor zdjęć: 
CKiR Wschowa

We Wrocławiu odbyły się V Otwarte Mistrzostwa WKS Kopernik, w których udział wzięło troje zawodników sekcji szachowej CKIR Hetman Wschowa. Do rywalizacji przystąpili: Maria Świątek, Arkadiusz Klonowski oraz Dominik Krawiec. Turniej podzielony był na 5 grup rankingowych, począwszy od grupy A dla zawodników z rankingiem 1000-1100, aż po grupę E, w której rywalizować mogli gracze posiadający co najmniej II kategorią szachową męską lub I kategorią żeńską.

Arkadiusz Klonowski oraz Dominik Krawiec aż do ostatniej rundy nie byli pewni swojego wyniku w klasyfikacji końcowej. W trakcie 5 rund rozegranych tempem 60′ + 30s/posunięcie, Arek uzbierał 2.5 pkt, plasując się na 8 pozycji, Dominikowi natomiast udało się wygrać aż 4 partie, co zagwarantowało mu 2 miejsce w całym turnieju i powrót do domu z pucharem w ręku.  Maria Świątek, grająca w turnieju D dla zawodników z III kategorią męską i z II kategorią damską, na dystansie 7 rund uzbierała 1.5 pkt.
Serdecznie gratulujemy!!!

/CKiR Wschowa/

Autor: s.ps