DODATEK WĘGLOWOWY - informacja w sprawie realizacji wypłat w Gminie Wschowa.

23.11.2022

Szanowni Mieszkańcy Gminy Wschowa! Przypominamy, że wnioski o wypłatę dodatku węglowego można składać jeszcze do dnia 30 listopada 2022 r!  

 

- „Systematycznie trwa proces wypłacania dodatków węglowych. Kolejne transze wypłat uzależnione są od przekazywania gminie środków z Ministerstwa Klimatu i Środowiska poprzez Lubuski Urząd Wojewódzki. Do tej pory do mieszkańców trafiły dwie transze pomocy, na łączną kwotę wypłat 5 milionów złotych.” – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak.

23 listopada Gmina Wschowa otrzymała kolejną, ponad milionową transzę środków i Ośrodek Pomocy Społecznej rozpocznie kolejne wypłaty. Dodatki trafią do osób, które wnioski składały do końca października.

Przypomnijmy, że dodatek węglowy, w wysokości 3000 złotych, przysługuje gospodarstwom domowym, których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy zasilane paliwami stałymi (węgiel kamienny, brykiet lub pelet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego). Źródło ogrzewania musi być wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej.

Autor: olek