Dożynkowy Dzień Przedszkolaka

22.09.2022

Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa powróciły wspólne obchody Dnia Przedszkolaka. Tegorocznym hasłem były dożynki, dlatego nie zabrakło pięknego korowodu z darami, chleba, ale też zabaw związanych z płodami rolnymi.

Od kilkunastu lat 20 września obchodzony jest Dzień Przedszkolaka. We Wschowie tradycją tego święta była wspólna zabawa burmistrza, radnych i pracowników instytucji kultury z dziećmi. Niestety przez pandemię koronawirusa na jakiś czas ten miły zwyczaj musiał być zatrzymany. Na szczęście pandemia odpuściła i dzięki inicjatywie dyrekcji i nauczycieli Przedszkola nr 3 „Wesoła Trójeczka” obchody Dnia Przedszkola znów zawitały do wschowskiego ratusza. W tym roku zgodnie z hasłem dożynek dzieci przygotowały dla dorosłych wiele zadań takich jak szatkowanie kapusty, obieranie ziemniaków czy rozpoznawanie ziaren zbóż. Wszyscy bawili się znakomicie, a biorący udział w konkurencjach stanęli na wysokości zadania.

Następnie podczas spotkania na rynku dzieci wspólnie z burmistrzem Konradem Antkowiakiem wypuściły w niebo balony, które symbolizowały ich spełniające się marzenia. Po wspólnym tańcu barwny korowód przemaszerował do Centrum Kultury i Rekreacji, gdzie przygotowany był specjalny spektakl. Ostatnim punktem programu było wspólne świętowanie przy Przedszkolu nr 3. Zachęcamy do zajrzenia do galerii zdjęć na naszej stronie internetowej oraz profilu FB Miasto i Gmina Wschowa.

Autor: olek