Brak wiedzy, mandat i podziękowanie

01.12.2020

Tym razem funkcjonariuszom Straży Miejskiej pomogła jedna z mieszkanek Wschowy, która podczas wyładunku okien z pojazdu między innymi  zapamiętała numer rejestracyjny i przekazała go strażnikom.

Szybko ustalono właściciela pojazdu , który w dniu dzisiejszym w Komendzie Straży Miejskiej złożył wyjaśnienia. Na początku zaprzeczał , iż to on dokonał tego czynu . Jednak po przedstawieniu zgromadzonych dowodów  najpierw przyznał się do jednego oka a później oświadczył, że robił porządek w swojej piwnicy i faktycznie to on wywiózł te okna w tym miejscu.

Na nałożeniu mandatu nie zaprzestano i  wytłumaczono sprawcy jakie zasady obowiązują i jakie ma uprawnienia do zawiezienia  odpadów w ramach umowy do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów.

Po ok. godzinie sprawca ponownie pojawił się w Komendzie  i przekazał , że zgodnie z poleceniem odwiózł te odpady do PSZOK i bardzo dziękuje za informację i od tej pory będzie tylko tak postępował. Niestety nie miał wiedzy, że w ramach umowy może pewne odpady zawieźć nieodpłatnie do operatora.  Ponadto oświadczył, że już uiścił mandat karny.

Przypominamy, iż na terenie Gminy Wschow odpady wielkogabarytowe odbierane są przez operatora dwa razy w ciągu roku tj. w okresie wiosennym i jesiennym. Ponadto przez cały rok bezpłatnie można takie odpady zawieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów.

Niestety nie zawsze tak się dziej i Straż Miejska tylko w ostatnim okresie prowadziła ok. kilkadziesiąt postępowań w podobnych sprawach.  W kilku  przypadkach zakończono te postępowania nałożeniem mandatu karnego.

Straż Miejska Wschowa

Autor: olek