28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

14.01.2020

28. Finał WOŚP we Wschowie! na terenie miasta i gminy Wschowa kwestowało 44 wolontariuszy. Podczas tegorocznego finału środki pieniężne zbierane pod hasłem: ”Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”

Sztab WOŚP zebrał 47 478,77 zł. Pieniądze są jeszcze liczone, działają jeszcze eSkarbonki Wolontariuszy ze Wschowy. 

Sztab Wschowa działający przy CKiR otwarty został o godz. 8:00. W godzinach popołudniowych na rynku rozpoczęło się granie na rzecz WOŚP. Na scenie wystąpiły dzieci z lokalnych przedszkoli:  Przedszkole nr 1 „Tu mieszka bajeczka”,  Przedszkole nr 3 „Wesoła Trójeczka”, Przedszkole nr 5 „Słoneczne Przedszkole”, Niepubliczne Przedszkole „Złota Rybka”, Niepubliczne Przedszkole „HappyLand”, Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko”. Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Wschowa przeprowadziły pokaz wysokościowy – strażacy OSP przygotowali wielką niespodziankę, wchodząc na budynek ratusza i zjeżdżając na linach nad rynkiem. Na rynek przyjechały oddziały OSP ze Wschowy, Siedlnicy, Konradowi, Osowej Sieni i Lginia, strażacy przeprowadzili również pokaz pierwszej pomocy. Na scenie gościła młodzież z Klubu Piosenki SOLO, Kafel oraz Edokadobe, a także zespół TEN RUPEES z Nowej Soli. Tradycyjnie łącząc się z całą Polską o godzinie 20:00 zapaliło się „Światełko do nieba”. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników imprezy czuwali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji ze Wschowy oraz strażnicy Straży Miejskiej.

Mieliśmy zaszczyt współpracować z wieloma wspaniałymi ludźmi, firmami i instytucjami. Do wspólnej akcji włączyli się:

 1. Urząd Miasta i Gminy Wschowa
 2. Pan Konrad Antkowiak– Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa
 3. Komenda Powiatowa Policji we Wschowie
 4. Oddział Miejsko – Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP we Wschowie
 5. Pan Witold Skorupiński Komendant Straży Miejskiej we Wschowie
 6. Bank Spółdzielczy Oddział Wschowa
 7. Związek Strzelecki STRZELEC OSW JS 4047 WSCHOWA pod dowództwem starszego chorążego ZS Jana Koniuszki
 8. Wschowski Klub Motorowy
 9. Pan Rafał Jóskowiak  Usługi Elektryczne
 10. Nine Six MC Wschowa
 11. Zdrowie w Głowie dietetyka i trening
 12. Piekarnia Cukiernia Gierczak
 13. Cukiernia Jolanta Kasperska
 14. Restauracja Wschowianka
 15. Stowarzyszenie „Bliżej Autyzmu”
 16. Sery Kosińscy Siedlnica
 17. Studio Reklamy Color4You
 18. BircoMarche Wschowa Radosław Woroniec
 19. Kwiaciarnia Prezentowa Kuferek
 20. Kwiaciarnia Orchidea Pani Katarzyna Wronka
 21. Vision Optyk Bliżej Ciebie ul. Kościuszki 1/1 Wschowa
 22. Ars Longa Daniel Turkowiak
 23. Zero Nudy Event Mariusz Kraśny
 24. Zdzisława Pryszczewska
 25. Salon Fryzjerski MI-FRA Wschowa
 26. Katarzyna i Krzysztof Andrys
 27. Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy CKiR we Wschowie 
 28. anonimowym darczyńcom
  Za co serdecznie dziękujemy!!!

Podczas 28. Finału WOŚP licytowano wiele ciekawych przedmiotów oraz usług: weekend w Apartamencie u Anny w Karpaczu wylicytowano za 1300 zł, kolekcję 100 monet o nominale 2 zł za 800 zł, zaproszenie dla 2 osób na XXV Festiwal Rock Blues i Motocykle za 400 zł i drugie takie samo zaproszenie za 300 zł, t-shirt damski 28. Finału WOŚP za 600 zł, worek WOŚP za 400 zł, torba WOŚP za 300 zł, budzik kwarcowy WOŚP za 300 zł, zestaw kluczy za 430 zł, wielki misiek za 300 zł, koszulka Morsy i Foczki 250 zł, voucher do SPA w Centrum Trzy Jeziora za 300 zł, voucher weekend na żaglówce za 350 zł, tort 28. Finału WOŚP za 320 zł, bony na sery w sklepie Sery Kosińscy po 200 zł. Morsy WSCHOWA również zbierały dla wschowskiego sztabu i uzbierali 1166 zł. Z licytacji uzbierano blisko 10 tys. Jesteście niesamowici!!!

Kochani Wolontariusze, Darczyńcy, Sponsorzy jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc, wsparcie i wspólne granie! Do zobaczenia za rok! SieMa!

Autor: dawid