13 listopada zmiana organizacji ruchu na ul. Kopernika

06.11.2019

Na wniosek mieszkańców gminy i radnych w najbliższych dniach zmieniona zostanie organizacja ruchu na ulicy Kopernika. Pozwoli to rozwiązać problem wymijania się aut, szczególnie w miejscach gdzie po obu stronach ulicy zaparkowane są samochody.

Od dłuższego czasu mieszkańcy gminy, którzy przemieszczają się ulicą Kopernika zwracali uwagę na problem z wymijaniem się na tej ulicy samochodów. W miejscach, w których samochody zaparkowane są po obu stronach ulicach jest to wręcz niemożliwe. Podobne głosy podnosili radni tej i minionej kadencji. Urząd Miasta i Gminy Wschowa zadecydował o zmianie organizacji ruchu na tej ulicy. Od 13 listopada samochody poruszać się będą tylko w jednym kierunku, od ulicy Księdza Kostki w górę aż do ul. Gospody. Zmiana nie będzie obowiązywać rowerzystów, którzy nadal będą mogli poruszać się w oba kierunki.

W środę, 13 listopada odsłonięte zostaną zamontowane nowe znaki, prosimy kierowców o szczególną uwagę i zwracanie uwagi na zmiany. 

Autor: olek