101. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

04.11.2019

Serdecznie zapraszamy Państwa na uroczystości z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Honorowy patronat nad wydarzeniami Narodowego Dnia Niepodległości we Wschowie objął Starosta Wschowski Andrzej Bielawski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak.

Obchody rozpocznie o godzinie 10:00 uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika. Po Eucharystii uczestnicy przemaszerują na ul. Niepodległości, gdzie cześć osobom, które walczyły o odzyskanie przez nasz kraj niepodległości oddana zostanie przy tablicy upamiętniającej organizację we Wschowie Wiecu Polskiego.

Po rodzinnym obiedzie zapraszamy na godzinę 17:00 do sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji, gdzie odbędzie się projekcja filmu „Piłsudski”. Bilety do nabycia w sekretariacie CKiR od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-15:30.

Natomiast o godzinie 19:30 w kościele pw. św. Jadwigi Królowej odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych pod hasłem „dnia pierwszego września pamiętnego…”- wieczór z poezja i piosenką w roku 80. Rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

 

Autor: dawid