„Nasze kochane misie” - podsumowanie konkursu plastycznego.

19.11.2019

Listopad to miesiąc, w którym obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie ogłosiła konkurs plastyczny „Nasze kochane misie”. Uczniowie klas II-IV mieli za zadanie zilustrować te sympatyczne zwierzątka. Prace mogły przedstawiać zarówno misie występujące na kartach literatury czy w filmach, jak i domowe, ukochane maskotki. Zainteresowanie było ogromne, wpłynęło bowiem aż 76 prac. Zastosowano przeróżne techniki plastyczne – misie były wyklejane z plasteliny, bibuły, waty, niektóre składały się z liści czy wełny. Pokolorowane kredkami, farbami, ozdobione brokatem – wszystkie robiły ogromne wrażenie, więc komisja konkursowa postanowiła nagrodzić aż jedenaścioro uczestników.

W kategorii klas II-III zwyciężyli: Vanessa Walkowiak z kl. II c ze Szkoły Podstawowej nr 1, Emilia Szulc   z kl. II a ze Szkoły Podstawowej nr 2, Zofia Paluszewska z kl. III a ze Szkoły Podstawowej nr 3, Izabela Brenienek z kl. III ze Szkoły Podstawowej w Lginiu, Antoni Warcholak z kl. II ze Szkoły Podstawowej w Łysinach, Ksawery Babski z kl. III ze Szkoły Podstawowej w Konradowie oraz Ksawery Rajman i Hubert Kuliszak, uczniowie kl. III ze Szkoły Podstawowej w Siedlnicy.

W kategorii klas IV wybrano prace Filipa Samusia z kl. IV a ze Szkoły Podstawowej nr 2, Krystiana Rogińskiego z kl. IV ze Szkoły Podstawowej w Osowej Sieni oraz Piotra Woźnego z kl. IV Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. 14 listopada, podczas otwarcia wystawy, laureatom wręczono nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Zachęcamy do odwiedzenia bibliotecznej galerii i obejrzenia zaprezentowanych tam dzieł małych artystów.

 

 

Autor: dawid