„Śmieci się segreguje, a nie w piec pakuje” Festiwal Piosenki Ekologicznej

30.11.2017
Festiwal Piosenki Ekologicznej

 

„Śmieci się segreguje, a nie w piec pakuje”

Festiwal Piosenki Ekologicznej

Straż Miejska we Wschowie włączyła się w organizację Festiwalu piosenki ekologicznej. Organizatorami festiwalu byli przede wszystkim Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa, Spółka Komunalna oraz Centrum Kultury i Rekreacji.

Straż Miejska oraz pozostali organizatorzy uzgodnili, iż tematem przewodnim tegorocznego festiwalu było spalanie odpadów w instalacja przydomowych (kotłowniach), emisji niebezpiecznych spalin do środowiska naturalnego i zagrożeń związanych z tym niebezpiecznym zjawiskiem, jakim jest pojawiający się w naszym otoczeniu tzw. smog.

Festiwal odbył się w dniu 29 listopada 2017 roku w centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. Na początku festiwalu dzieci obejrzały krótki film o segregacji odpadów.

Następnie wokaliści ze szkół podstawowych i przedszkoli zaprezentowali swój repertuar. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Jury przyznało dwie nagrody specjalne w kategorii solista i zespół.

W kategorii solistów nagrodę otrzymała uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 we Wschowie, a w kategorii zespół wyróżniono Szkołę Podstawową z Osowej Sieni.

W trakcie festiwalu odbyła się również szczególna uroczystość wręczono statuetki św. Franciszka dla osób za wieloletnią działalność na rzecz edukacji ekologicznej na ternie Gminy Wschowa.

Zdjęcia: UMiG Wschowa

 

Straż Miejska Wschowa

Autor: straz_miejska