ŚWIATOWY DZIEŃ FAS! - 9 wrzesień

08.09.2021

Wrzesień to nie tylko miesiąc rozpoczynającego czy roku szkolnego, czy powitania jesieni, ale również miesiąc Alkoholowego Zespołu Płodowego – FAS. Dnia 9 września obchodzimy Światowy Dzień FAS, który ma na celu uświadomienie przyszłym matkom negatywnych skutków spożywania alkoholu w trakcie ciąży oraz wpływu alkoholu na rozwój płodu. Jest to problem, który występuje na skalę światową.

Alkoholowy Zespół Płodowy (FAS) to nieuleczalny zespół chorobowy, wyróżniający się powstaniem szeregu różnych wad wrodzonych, fizycznych jak i psychicznych, występujących u dzieci, których matki w trakcie ciąży spożywały alkohol. FAS diagnozuje się w momencie narodzin dziecka. Objawy chorobowe są widoczne.

FAS jest w 100% możliwy do uniknięcia. Należy całkowicie wyeliminować spożywanie alkoholu w trakcie ciąży oraz podczas karmienia piersią!

W związku ze Światowym Dniem FAS jutro, tj. 9 września w godzinach 18:00-21:00, odbędzie się bezpłatna konferencja dla wszystkich zainteresowanych. Konferencja organizowana jest Fundację na Rzecz Dziecka i Rodziny FASCYNACJE oraz Dorotę Jankowiak-Dąbrowską. Podczas konferencji zostanie przekazana niezbędna wiedza teoretyczna oraz praktyczna, na temat FAS jak i FASD (Spektrum Alkoholowych Uszkodzeń Płodu). Słuchacze dowiedzą się również w jaki sposób wspomagać dziecko z FASD w życiu codziennym i nauce.

By wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się poprzez formularz rejestracyjny. Poniżej przedstawiamy link do wydarzenia oraz formularza rejestracyjnego.

Link do wydarzenia na fb:

https://fb.me/e/5M4KOGM6X

 

Rejestracja uczestników poprzez formularz:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdNUAjeWfvO9Lu-7zkKhLXX2bqbUzmG8eNnGPoSnmhSRnvTaQ/viewform?usp=sf_link

Autor: dominika