Śladami Powstania Wielkopolskiego w naszej Małej Ojczyźnie

13.01.2020

Zapraszamy do zwiedzania wystawy „Śladami Powstania Wielkopolskiego w naszej Małej Ojczyźnie”, która ma miejsce we wschowskiej bibliotece. Wystawa jest podsumowaniem 2 letniego projektu realizowanego przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie pod kierunkiem Pani Agnieszki Małej,   podczas którego uczniowie wędrowali śladami wydarzeń mających miejsce 101 lat  w niedalekiej okolicy - Wijewo, Brenno, Włoszakowice, Zbarzewo, Mochy, Bukówiec Górny, Dłużyna.  Bogata dokumentacja fotograficzna z realizacji zadania, interesujące dokumenty przybliżające wydarzenia Powstania i eksponaty z codziennego życia naszych pradziadów pochodzące ze zbiorów Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Brennie stanowią wyjątkową lekcję historii o naszym regionie.

Wystawa będzie czynna do 24 stycznia w godzinach otwarcia Biblioteki. Serdecznie zapraszamy.

 

Autor: dawid