Ścianka wspinaczkowa

07.06.2018

Ta atrakcja mimo, że znajduje się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 jest przeznaczona dla każdego. Duzi i mali mogą korzystać z urządzenia, które powstało jako kolejny zrealizowany projekt w ramach Wschowskiego Budżetu Obywatelskiego.

- To urządzenie znakomicie wzbogaci ofertę związaną z prowadzeniem zajęć wychowania fizycznego. Ma duże znaczenie ogólnorozwojowe. Korzystanie ze ścianki wpłynie na poprawienie siły wszystkich mięśni, koordynacji ruchowej, ale aby ją pokonywać także potrzebny jest spryt, szybka ocena sytuacji i wybór właściwych rozwiązań. Polecam każdemu – mówi Marek Mikołajczak, nauczyciel wychowania fizycznego w SP 2.

W dni powszednie ścianka, na której jednorazowo może przebywać pięć osób, służyć będzie głównie uczniom szkoły. Natomiast w soboty i niedzielę w godzinach 10.00 – 16.00 będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Na miejscu zawsze będzie osoba przeszkolona i zapewniająca ochronę korzystającym ze ścianki.

Od początku był taki zamiar, że jeśli projekt zyska uznanie mieszkańców w głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim to będzie on ogólnodostępny.  Teraz dotrzymujemy słowa i zapraszamy do korzystania – mówi dyrektor R. Ratajczak.

Autor: s.ps