Aktualności - Straż Miejska

Data publikacji:
17.01.2022
Bezpieczne Ferie
Jak co roku przed feriami zimowymi strażnicy miejscy wspólnie z policjantami rozmawiali z uczniami w placówkach oświatowych o bezpieczeństwie w czasie wolnym od nauki. Omówiono zachowania na drodze, w domu i poza domem. Ponadto zwrócono uwagę na...
Data publikacji:
23.12.2021
Kolejne kamery monitoringu
Trwa rozbudowa sieci monitoringu miejskiego. W ubiegłym roku podjęliśmy działania przywracające monitoring we Wschowie, który za poprzedniej kadencji został porzucony. Uruchomiliśmy 13 kamer, które objęły swoim działaniem Rynek, ul. Łazienną, Plac...
Data publikacji:
06.12.2021
Mundurowi na festynie Mikołajkowym
W dniu 5 grudnia 2021 roku odbyło się uroczyste otwarcie lodowiska oraz Burmistrz Miasta  Gminy Wschowa Konrad Antkowiak zapalając piękną choinkę otworzył festyn Mikołajkowy. Największą atrakcją festynu oczywiście był Święty Mikołaj, który wręczał...
Data publikacji:
29.11.2021
Szkolenie ,,TASER"
W miesiącu październiku i listopadzie 2021 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej we Wschowie uzyskali uprawnienia do używania środka przymusu bezpośredniego w postaci paralizatora do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej. Szkolenie...
Data publikacji:
10.11.2021
Kot na słupie energetycznym potrzebował pomocy
W dniu 10 listopada strażnicy odebrali zgłoszenie o kocie, który znajduje się na czubku słupa energetycznego i ma prawdopodobnie problemy z zejściem. Po przybyciu na miejsce potwierdzono, iż kotek siedzi na wierzchołku słupa i nie potrafi z niego...

Strony